Gedeelde besluitvorming – artikel (2015)
Doel
In het artikel worden de principes van gedeelde besluitvorming (gezamenlijke besluitvorming) besproken. Ook geven de auteurs praktische tips voor de toepassing ervan.
Toelichting instrument
Het toepassen van de principes van gedeelde besluitvorming is in de praktijk niet zo eenvoudig. Zorgverleners denken vaak dat ze gedeelde besluitvorming toepassen, maar in veel gevallen ervaren patiënten dit niet zo. In het artikel ‘Gedeelde besluitvorming’ wordt een model voor gedeelde besluitvorming beschreven. Zowel voor enkelvoudige keuzes als meer complexe beslissingen. De auteurs onderscheiden 7 stappen die bedoeld zijn om een duidelijke structuur aan het gesprek te geven. Ook geven zij praktische tips en voorbeeldvragen.
- Wat is gedeelde besluitvorming en wat levert het op?
- Hoe pas ik gedeelde besluitvorming toe?
- Welke competenties zijn nodig?
- Welke hulpmiddelen zijn er?
Doelgroep(en)
Zorgverleners
Beleidsmakers
Validatie en effectiviteit
n.v.t.
Training / opleiding zorgverlener gewenst
N.v.t.
Vorm
Artikel
Waar te vinden?
Gedeelde besluitvorming. Ruth Pel-Littel en Haske van Veenendaal; Artikel uit Bijblijven, het nascholingstijdschrift voor huisartsen. © Bohn Stafleu van Loghum 2015. Published online: 29 September 2015.
Kosten instrument
Gratis
Ontwikkeld door /contactpersoon
Drs. R. Pel-Littel en Drs. H. van Veenendaal
Organisaties die werken met methode / instrument
Niet bekend
Voorbeelden, succes- en faalfactoren uit de praktijk
Niet bekend
Datum van bijwerken /plaatsing instrument
Bijwerken: maart 2016
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!